Загальнодоступний
інформаційно-довідковий
ресурс

Вступ

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі – ЗІР) створено у рамках Електронного Уряду з урахуванням тенденцій розвитку інформаційних технологій у сфері побудови веб-ресурсу та розглядається як інтегрований ресурс в інформаційне середовище органів Державної податкової служби України (далі – ДПС), у якому уся направленість діяльності ДПС, як внутрішня так і зовнішня, а також усі відповідні процеси інформаційно-довідкових ресурсів підтримуються та забезпечуються інформаційно-комп’ютерними технологіями.

Робота ЗІР направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією.

Інформаційне наповнення ЗІР здійснюється на підставі функціональних повноважень ДПС, з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру (щорічно понад 1 млн. звернень) та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державними органами для отримання інформаційно-довідкових послуг.

Примітка
ЗІР наповнюється інформацією, яка містить загальну позицію ДПС із застосуванням норм податкового законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, без врахування особливостей конкретного платника податків та специфіки конкретних ситуацій та не є податковою консультацією в розумінні глави 3 «Податкова консультація» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) і не спричиняє правових наслідків, передбачених ст. 53 Кодексу.

У розділах ЗІР: «Запитання – відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Єдиний реєстр ІПК, електронний кабінет» інформація систематизована по тематиках:

 • оподаткування;
 • єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 • електронні довірчі послуги.

У розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» реалізована можливість самостійного пошуку інформації, шляхом ознайомлення з редакціями відповідей на запитання, з якими звертаються клієнти до Контакт-центру по телефону, електронній пошті та письмово.

Розділ «Нормативні та інформаційні документи» містить нормативні та інформаційні документи з питань оподаткування, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших питань законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДПС, а також інформацію стосовно роботи органів ДПС.

Розділ «Єдиний реєстр ІПК, електронний кабінет» має безпосередній перехід до Єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій ДПС та інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет».

Розділ «Актуальні запитання» надає можливість користувачам ресурсу переглядати 10 найактуальніших запитань, з якими платники податків найчастіше звертались до Контакт-центру за попередній день та відповіді на них.

Розділ «Останні зміни в законодавстві» повідомляє користувачів про зміни в законодавстві з питань оподаткування, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС.

Розділ «Необхідно знати» містить найактуальнішу інформацію, яку важливо знати платникам податків. Крім того, для своєчасного подання звітності до органів ДПС та сплати податків і зборів щомісяця оновлюється Податковий календар.

Розділ «Ставки податків та зборів» надає можливість користувачам ресурсу ознайомитися зі ставками загальнодержавних і місцевих податків та зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та довідковою інформацією щодо розмірів податкової соціальної пільги, прожиткового мінімуму тощо.

Розділ «Контакт-центр ДПС та сервіс «Пульс» містить детальну інформацію щодо отримання фізичними та юридичними особами інформаційних послуг, порядку роботи сервісу «Пульс» та пам’ятку користувача.

Розділ «Програмні РРО» містить актуальні запитання-відповіді з питань використання програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Розділ «Інтерактивна мапа» створено для більш зручної орієнтації та можливості детального ознайомлення користувачів ресурсу з інформацією за напрямами «Єдиний соціальний внесок» та «ПДФО» (податок на доходи фізичних осіб).

Розділ «Електронні довірчі послуги» надає можливість користувачам ресурсу ознайомитись із 5 найактуальнішими запитаннями щодо отримання електронних довірчих послуг у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – Кваліфікований надавач ЕДП ІДД ДПС), з якими платники податків найчастіше звертались до Контакт-центру за попередній день, та відповідями на них. Крім того, розділ містить безпосереднє посилання на офіційний інформаційний ресурс Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС, що надає можливість більш детально ознайомитись з порядком отримання електронних довірчих послуг, переліком документів для отримання таких послуг, завантажити форми реєстраційних документів разом зі зразками заповнення, ознайомитись з інформацією про місцезнаходження та режим роботи відокремлених пунктів реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС тощо.

Функціонал ресурсу забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напряму діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, по запитаннях-відповідях, розміщених в Базі знань, назвах нормативних та інформаційних документів, а в перспективі запровадження інтерактивних посилань на взаємопов’язані документи.

ІДД ДПС продовжує роботу щодо розширення можливостей ЗІР. Для надання пропозицій та зауважень з питань технічної роботи ресурсу пропонується використати форму «Техпідтримка ».

1. Пошук запитання-відповіді або нормативного (інформаційного) документа

1.1. Пошукова система.

Рис 1. Вікно пошуку запитання-відповіді, нормативного (інформаційного) документа або відповіді на письмове звернення
Рис 1. Вікно пошуку запитання-відповіді або нормативного (інформаційного) документа
 1. поле для внесення ключових слів пошуку;
 2. динамічний список видів податків (зборів, платежів, внесків) чи тематик запитань (Категорія);
 3. динамічний список для деталізації пошуку по обраному податку (збору, платежу, внеску) чи тематиці (Підкатегорія);
 4. розширений пошук за типами платників (Всі типи платників, Юридичні особи, Фізичні особи, Самозайняті особи);
 5. розширений пошук на певну дату або протягом необхідного періоду часу за допомогою календаря;
 6. перехід до розширеного пошуку;
 7. джерела пошуку (Всі, Запитання-відповіді, Документи);
 8. ознайомлення із внесеними в ЗІР протягом останніх семи календарних днів Запитаннями-відповідями, Документами або всіма одночасно (в залежності від обраного джерела пошуку);
 9. напрями пошуку (Всі напрями пошуку, Оподаткування, Єдиний внесок, Електронні довірчі послуги);
 10. розширений пошук серед: Питань або Відповідей або Всюди (Питань та Відповідей одночасно);
 11. розширений пошук: Чинні або Нечинні або Всі;
 12. здійснити пошук;
 13. очистити параметри пошуку;
 14. поле результатів пошуку (із знайденими запитаннями-відповідями, документами);
 15. піктограма «Документ»;
 16. піктограма «Запитання-відповіді»;
 17. спливаюче вікно з відображенням повного змісту запитання, назви документа;
 18. поле змісту відповіді, тексту документа;
 19. піктограма для здійснення авторизації.

Універсальна система пошуку, орієнтована на пошук запитання-відповіді з Бази знань або нормативного (інформаційного) документа, включає наступні види пошуку:

 • Інтелектуальний пошук – миттєвий пошук за допомогою ключових слів чи їх частин з урахуванням суті запитання.

 • Динамічний пошук – дає можливість знайти відповідь чи нормативний (інформаційний) документ за допомогою обраних реквізитів: вид податку (збору, платежу, внеску) чи тематики запитання, деталізація пошуку по обраному податку (збору, платежу, внеску) чи тематиці запитання, за джерелами пошуку (Всі джерела пошуку, Запитання-відповіді, Документи, «Єдиний реєстр ІПК, електронний кабінет»), за напрямами пошуку (Всі напрями пошуку, Оподаткування, Єдиний внесок, Електронні довірчі послуги), за типами платників (юридичні, фізичні, самозайняті особи або всі типи платників), серед: Питань або Відповідей, Питань та Відповідей (Всюди), а також серед: Чинних або Нечинних, Чинних та Нечинних (Всіх)

Примітка
Обов’язкова умова пошуку: за джерелами пошуку у полі 7 (Запитання-відповіді, Документи або Всі джерела пошуку), напрямами пошуку у полі 9 (Всі напрями пошуку, Оподаткування, Єдиний внесок, Електронні довірчі послуги), у полі 10 серед Питань, Відповідей або Всюди, а також у полі 11 (Чинні, Нечинні або Всі), вибірка детальної інформації можлива лише після набору ключових слів у полі 1 або вибору податку (збору, платежу, внеску) у полі 2.

Звертаємо увагу, що використовуючи кнопку «Нове у розділі» (8) універсальної системи пошуку, користувачі мають можливість ознайомитись із внесеними в ЗІР протягом останніх семи календарних днів Запитаннями-відповідями, Документами або всіма одночасно (в залежності від розділу та обраного джерела пошуку у полі 7). Крім того, у разі необхідності ознайомлення з інформацією за відповідним тематичним напрямом, критерії можуть бути додатково деталізовані по обраному податку (збору, платежу, внеску) чи тематиці (поля 2 та 3), за напрямами пошуку (поле 9) та за типами платників (поле 4).

1.2. Основні рекомендації пошуку

Використовуйте слова, які з найбільшою ймовірністю можуть бути в запитанні чи документі у будь-якій послідовності, чи їх частини (не менше трьох знаків) з врахуванням термінології, яка використовується в нормативно-правових актах. Пошук здійснюється без врахування регістру символів (наприклад, ЗАКОН або закон). Однак пошук за одним ключовим словом не завжди дозволяє швидко знайти відповідь на запитання яке цікавить, оскільки список буде досить великим. Як правило, для того щоб чітко сформулювати проблему, необхідно деталізувати запит, і з цією метою застосовуються не одне, а декілька ключових слів.

Під час набору ключових слів зверніть увагу на закінчення слів, оскільки вони можуть бути різними, в залежності від побудови речення, тому, як варіант, застосовуйте слова без закінчень.

Звертаємо увагу, що в уніфікованих запитаннях за джерелом пошуку «Запитання-відповіді» застосовуються скорочення, наведені у пункті 1.3.

Рекомендуємо застосовувати скорочення, які використовуються в уніфікованих запитаннях (пункт 1.3), а також поєднувати Інтелектуальний та Динамічний види пошуку.

Для обмеження кількісного результату пошуку з аналогічними ключовими словами доцільно здійснювати деталізований пошук з використанням полів 2 та 3. Класифікатори дозволяють швидко зорієнтуватися в наповненні вибраного ресурсу і відібрати лише ті результати пошуку, які Вас цікавлять.

Для того щоб змінити або очистити обрані вид податку чи тематику запитання (поле 2), не змінюючи інші параметри деталізованого пошуку, необхідно вибрати вільне поле, яке знаходиться на початку переліку.

Пошук по виду податку (збору, платежу, внеску) чи тематиці запитання та деталізація пошуку по обраному податку (збору, платежу, внеску) чи напряму запитання здійснюється шляхом обрання відповідного значення із динамічного списку у полі 2 та 3.

Примітка
У полі 3 деталізація пошуку по обраному податку (збору, платежу, внеску) чи напряму запитання здійснюється лише для пошуку запитань відповідей (рис 2).
Для пошуку нормативних (інформаційних) документів деталізація пошуку у полі 3 не здійснюється.
Рис 2. Вікно з розгорнутим динамічним списком поля 3 для деталізації пошуку по тематиці (Підкатегорія) запитання-відповіді або письмового звернення
Рис 2. Вікно з розгорнутим динамічним списком поля 3 для деталізації пошуку по тематиці (Підкатегорія) тільки запитання-відповіді

Пошук по напряму (Всі напрями пошуку, Оподаткування, Єдиний внесок, Електронні довірчі послуги) здійснюється шляхом обрання відповідного значення із динамічного списку (поле 9).

Напрям «Оподаткування»: розміщено запитання-відповіді, напрацьовані після набрання чинності Податкового кодексу України, які систематизовані по видах податків (зборів, платежів) чи теми запитання: 101 – 134.

Напрям «Єдиний внесок»: 201.

Напрям «Електронні довірчі послуги»: 301.

Можливості розширеного пошуку дозволяють здійснити вибір щодо пошуку серед питань або при необхідності серед відповідей, серед питань та відповідей одночасно (поле 10). А також, здійснити вибір по «Чинних» або по «Нечинних» відповідях та нормативних (інформаційних) документах (поле 11), які містять посилання на норми, що втратили чинність у зв’язку із змінами у законодавстві і були чинними до певної дати (діє до .…).

Примітка
Пошук відповідей за напрямом «Оподаткування» до податкової реформи здійснюється із обов’язковим обранням у полі 8 вікна пошуку «Нечинні» (за винятком Категорії 502).

Після введення параметрів пошуку натиснути на кнопку «Знайти».

У разі необхідності зміни параметрів пошуку необхідно натиснути на кнопку «Очистити».

1.3. Скорочення, які використовуються в уніфікованих запитаннях

Для оптимізації пошуку інформації в уніфікованих запитаннях за джерелом пошуку «Запитання-відповіді» (поле 4) користувачам ресурсу пропонується застосовувати у полі 1 пошукової системи ресурсу відповідні скорочення термінів та визначень, які використовуються в нормативно-правових актах.

Список скорочень, які використовуються в уніфікованих запитаннях

1.4. Тематичні інтерактивні мапи

Для більш зручної орієнтації користувачів ресурсу в інформації за напрямами «Єдиний соціальний внесок» та «ПДФО», можливості швидкого ознайомлення із законодавчою базою та відповідями на питання за вказаними напрямами, пропонуємо Вашій увазі розділ «Інтерактивна мапа», який працює за принципом «Крок за кроком». Для розуміння принципу роботи пошукової системи розділу «Інтерактивна мапа» пропонуємо ознайомитись із візуалізованими схематичними зображеннями:

1.4.1. Тематична мапа за напрямом «Єдиний соціальний внесок»

1.4.2. Тематична мапа за напрямом «ПДФО» (податок на доходи фізичних осіб)

Цифрові позначення в Тематичних мапах відповідають тематикам запитань (Категоріям), відображеним у динамічних списках поля 2 та поля 3.

1.5. Список документів як результат пошуку

Результатом будь-якого пошуку є перелік (14) у вигляді запитань-відповідей (16) чи нормативних (інформаційних) документів (15). Якщо список перевищує 100 документів, то для його подальшого перегляду необхідно натиснути на кнопку «Показати ще …» в кінці списку.

При наведенні курсора на документ у списку, відкривається повний текст запитання або назви документа (18).

Активним у списку є документ виділений кольором. Для того щоб активувати будь-який документ у списку, достатньо навести на нього курсор і натиснути мишкою. У нижній частині екрану з’явиться текст відповіді (19). Порядок завантаження нормативного (інформаційного) документа наведено у підпункті 1.6.

Ключові слова, цифри, які були використані для пошуку, в тексті відповіді виділяються жовтим кольором.

Список нормативних (інформаційних) документів перед назвою має окрему нумерацію (наприклад: 115.02 Постанова КМУ від 19 червня 2019 року № 545 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним і внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», де 115 – код виду податку, 02 – ознака групування документів.

Ознака групування документів: 01 – кодекси, закони, укази; 02 – постанови; 03 – накази, розпорядження; 04 – листи; 05 – інше; 06 – форми та бланки документів.

За допомогою клавіши комп’ютерної клавіатури Ctrl та прокрутки колеса мишки (вперед або назад) Ви можете збільшити або зменшити масштабування екрану.

1.6. Завантаження, копіювання та друк документів, запитань з відповідями, які знайдені за результатом пошуку

Для завантаження та друку обраних: нормативних (інформаційних) документів, які розміщені у розділі «Нормативні та інформаційні документи», натисніть піктограму ; запитань з відповідями, які розміщені у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань», натисніть піктограму . Для друку завантаженого запитання з відповіддю скористайтеся відповідною кнопкою (рис 4).

Примітка
Рекомендована версія комп’ютерного програмного забезпечення для коректного завантаження файлів у форматі PDF – Adobe Reader.

Текст відповіді чи окремий її абзац можна також зберегти. Для цього виділіть його за допомогою мишки та скопіюйте його за допомогою правої клавіші мишки і пункту меню «Копировать» або клавішами комп’ютерної клавіатури Ctrl + С та вставте у відкритий документ текстового формату (наприклад Microsoft Word).

1.7. Актуальні запитання

Для користувачів ресурсу у розділі «Актуальні запитання» реалізована можливість перегляду 10-ти найактуальніших запитань, з яких платники податків найчастіше звертались до Контакт-центру за попередній день. Натиснувши на запитання, що цікавить користувача, відкривається інформація щодо категорії розділу «Запитання-відповіді з Бази знань», до якої відноситься вибране запитання та коротка і повна відповіді на нього (рис 5).

Рис 5. Вікно розділу «Актуальні запитання» з розгорнутою інформацією по одному з обраних актуальних запитань та відповіддю на нього
Рис 5. Вікно розділу «Актуальні запитання» з розгорнутою інформацією по одному з обраних актуальних запитань та відповіддю на нього

2. Фіксація задоволеності користувачів ЗІР відповідями на запитання, розміщеними у розділі «Запитання – відповіді з Бази знань»

Користувачі ЗІР мають можливість оцінити якість уніфікованих відповідей на запитання, що містяться у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань». Кожна оцінка фіксується в ЗІР автоматично. Кількість оцінених запитань-відповідей та середнє значення зафіксованого результату задоволеності користувачів ЗІР відповідями на запитання відображається безпосередньо на головній сторінці ЗІР (рис 6).

Рис 6. Відображення рівня задоволеності користувачів ЗІР відповідями на запитання, розміщеними у розділі «Запитання – відповіді з Бази знань»
Рис 6. Відображення рівня задоволеності користувачів ЗІР відповідями на запитання, розміщеними у розділі «Запитання – відповіді з Бази знань»

2.1. Авторизація користувачів в ЗІР

Для ознайомлення та використання (копіювання або роздрукування) інформації, яка міститься в ЗІР, авторизація користувачів в ЗІР не обов’язкова, що створює сприятливі умови для безперешкодного використання функціональних можливостей ЗІР.

Одночасно, оцінити якість уніфікованих відповідей, що містяться у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань», мають можливість лише авторизовані користувачі ЗІР, що є запорукою прозорості результатів фіксації задоволеності.

Кожен авторизований користувач ЗІР може оцінити необмежену кількість «Чинних» відповідей на запитання, які містяться у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань», при цьому, у разі неодноразової оцінки однієї відповіді одним користувачем, до результату фіксації задоволеності зараховується лише перша оцінка, яку поставив цей користувач ЗІР.

Можливість авторизації користувачів в ЗІР реалізована наступними шляхами:

Для внутрішніх користувачів (співробітників ДПС та її територіальних органів): авторизація здійснюється через піктограму (20, рис 1) із внесенням у відповідні поля вікна для авторизації логіну та пароля, наданих ІДД ДПС (рис 7).

Рис 7. Вікно для авторизації внутрішніх користувачів
Рис 7. Вікно для авторизації внутрішніх користувачів

Для зовнішніх користувачів (фізичних та юридичних осіб): авторизація здійснюється при перегляді змісту запитання з відповіддю у розширеному форматі (рис 8), що розкривається в окремому вікні при натисканні на піктограму (16, рис 1), безпосередньо перед оцінкою відповіді.

Рис 8. Вікно для перегляду, роздрукування змісту запитання з відповіддю у розширеному форматі, та можливістю оцінки відповіді
 1. друк;
 2. загальна кількість користувачів, які оцінили відповідь;
 3. кількість незадоволених;
 1. кількість задоволених;
 2. кількість частково задоволених;
 3. перехід до форм (вікон) для авторизації та оцінки відповіді.
Рис 8. Вікно для перегляду, роздрукування змісту запитання з відповіддю у розширеному форматі, та можливістю оцінки відповіді

Після натискання на строку зі словами Натисніть для оцінки відповіді (6, рис 8) відкривається вікно для авторизації (рис 9).

Рис 9. Вікно для авторизації зовнішніх користувачів
Рис 9. Вікно для авторизації зовнішніх користувачів
Примітка
Авторизація в ЗІР здійснюється за допомогою особистого ключа кваліфікованого електронного підпису.

Після успішної авторизації користувачів в ЗІР піктограма змінює вигляд та відображає дані авторизованого користувача (прізвища та ім’я користувача або логіну внутрішнього користувача) (рис 10).

Рис 10. Вікно з відображенням даних авторизованого користувача
Рис 10. Вікно з відображенням даних авторизованого користувача

2.2. Оцінка авторизованими користувачами ЗІР відповідей на запитання, які розміщені у розділі «Запитання – відповіді з Бази знань»

Для оцінки відповіді на запитання користувачу ЗІР, який авторизувався за допомогою особистого ключа кваліфікованого електронного підпису (зовнішньому користувачу), пропонується обрати один із трьох варіантів оцінки («задоволений» або «частково задоволений» або «не задоволений») у відповідному вікні (рис 11).

Рис 11. Вікно для оцінки відповіді
Рис 11. Вікно для оцінки відповіді
Примітка
У разі, якщо користувач ЗІР незадоволений або частково задоволений відповіддю, оцінка здійснюється і фіксується в ЗІР при залишенні користувачем ЗІР відповідного коментаря – пояснення щодо причини невдоволення відповіддю у полі «Примітки, зауваження, пропозиції».

2.3. Залишення коментарів та пропозицій співробітниками ДПС (внутрішніми користувачами)

Авторизований в ЗІР співробітник ДПС (внутрішній користувач) після натискання на піктограму «Запитання-відповідь» (16, рис 1) може залишити свій коментар або пропозицію у відповідному полі вікна з повним текстом запитання та відповіді на нього (рис 12).

Рис 12. Вікно з полем для залишення коментаря або пропозиції до запитання та відповіді на нього
Рис 12. Вікно з полем для залишення коментаря або пропозиції до запитання та відповіді на нього

Залишені Вами коментарі та пропозиції будуть опрацьовані модераторами ЗІР і, у разі доцільності, передані на опрацювання до профільного структурного підрозділу ДПС та/або враховані у новій редакції відповіді.

3. Додаткове інформування про зміни в законодавстві

ІДД ДПС у розділі «Останні зміни в законодавстві» інформує платників податків про зміни в законодавстві з питань оподаткування, єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС. Також пропонує отримувати повідомлення про зміни в законодавстві на електронну пошту безкоштовно. Для цього необхідно направити електронний лист на електронну адресу idd@tax.gov.ua з обов’язковим зазначенням в полі ТЕМА: 6011.

Крім того, розділ «Необхідно знати» містить найактуальнішу інформацію, яку важливо знати платникам податків. А також, для своєчасного подання звітності до органів ДПС та сплати податків і зборів у розділі щомісяця оновлюється Податковий календар.

Водночас платники податків мають можливість безкоштовно отримувати на власні електронні скриньки інформацію про останні зміни в законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, та інформаційні листи ДПС. Для цього необхідно зареєструватись.

Реєстрація здійснюється через розділ ЗІР «Останні зміни в законодавстві» шляхом заповнення «Форми зворотнього зв’язку»:

Рис 13. Вікно для реєстрації
Рис 13. Вікно для реєстрації

4. Отримання інформаційно-довідкових послуг засобами телефонного зв’язку та повідомлення про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДПС

Розділ «Контакт-центр ДПС та сервіс «Пульс» містить інформацію щодо отримання фізичними та юридичними особами інформаційних послуг засобами телефонного зв’язку в режимі оn–line, надсилання електронних листів до ІДД ДПС, залишення усних звернень громадян, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», а також містить інформацію щодо порядку роботи сервісу «Пульс», який приймає звернення щодо неправомірних дій та бездіяльності, можливих корупційних правопорушень у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДПС та її територіальних органів.

5. Мобільні додатки ЗІР

ЗІР постійно вдосконалюється, орієнтуючись на сучасні технології, за допомогою яких надаються інформаційно-довідкові послуги фізичним та юридичним особам, що сприяє високому рівню обізнаності громадськості з питань, які належать до компетенції ДПС .

Так, введено у тестову експлуатацію мобільний інтерфейс ЗІР та його мобільні додатки на базі Android та iOS (далі – Мобільні додатки), за допомогою яких інформація, якою наповнено ЗІР, стала більш доступна при використанні сучасних мобільних пристроїв (рис 13).

Мобільні додатки можна безкоштовно завантажити на власні мобільні пристрої скориставшись інтернет-магазинами :

або

Примітка
Детальна інформація про вимоги до мобільних пристроїв та їх сумісність наведена в Google Play та App Store (у попередньому перегляді інформації про мобільні додатки).

Пошук запитань-відповідей або нормативних (інформаційних) документів здійснюється аналогічно, як і в основній версій ЗІР (див. пункт 1) з використанням пошукових систем мобільних додатків (рис 13):

Рис 14. Інтерфейс пошукової системи ЗІР та мобільних додатків на відповідних мобільних пристроях
Рис 14. Інтерфейс пошукової системи ЗІР та мобільних додатків на відповідних мобільних пристроях

На відміну від основної версії ЗІР (комп’ютерної) пошукова система мобільних додатків не містить кнопки «Нове у розділі» (8, рис 1). Проте, на банерах розділів «Запитання-відповіді з Бази знань» та «Нормативні та інформаційні документи» відображається кількість нових надходжень в ЗІР з якими можна ознайомитись відразу шляхом натискання на відповідні написи (рис 14). Крім того, для пошуку інформації за необхідний період часу завжди можна скористатись календарем.

Рис 15. Відображення кількості нових надходжень в ЗІР
Рис 15. Відображення кількості нових надходжень в ЗІР

Мобільні додатки не відображають результату фіксації задоволеності користувачів відповідями на запитання, розміщеними у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань», та не дають можливості користувачам авторизуватись та оцінити відповідь. Зазначені функції доступні у повному обсязі в основній версії ЗІР (див. пункт 2).

При цьому, перевага мобільних додатків над основною (комп’ютерною) версією ЗІР полягає у доступності, зручності використання та наявності форми «Зворотній зв’язок» за допомогою якої платники податків мають можливість скористатися інформаційно-довідковою послугою щодо отримання від Контакт-центру ДПС відповідей на запитання, що належать до компетенції ДПС. Для цього у формі «Зворотній зв’язок» користувачу мобільного додатка необхідно зазначити: ім’я, електронну адресу, текст запитання, обрати напрямок інформаційно-довідкової послуги та натиснути кнопку «Надіслати». Контакт-центр ДПС надає відповідь на електронну адресу користувача мобільного додатка не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття запитання в опрацювання.

Мобільні додатки перебувають в тестовій експлуатації. Пропозиції та зауваження щодо їх функціонування Ви можете надіслати на електронну адресу:u.koval@tax.gov.ua